تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

ماجرای قوم بنی اسد در کربلا

  بنی اسد نام چندین تیره از قبایل عرب است :
  1. بنی اسد فرزندان اسد بن خزیمه
  2. بنی اسد فرزندان اسد بن عبد العزی
  3. بنی اسد فرزندان اسد بن ربیعه
  4. بنی اسد فرزندان اسد بن شریک و ....
  بنی اسدی که در اطراف کربلا بودند بنی اسدی است که از نسل اسد بن خزیمه هستند .این طایفه از ذریه اسد بن خزیمه بن مدرکه بن الیاس بن مضر بن نزار هستند و به شاخه های متعدد تقسیم شده اند مانند بنی کاهل , بنی غنم , بنی ثعلبه , بنی عمرو و بنی مزید .
  موطن اصلی اینها یمن بود و از یمن به نجد و ناحیه کرخ آمدند و در حجاز پخش شدند . در سال نوزده هجری به عراق آمدند ودر کوفه و غاضریه از نواحی کربلا سکونت کردند . این طایفه در جنگ قادسیه شرکت داشتند و ازآن زمان هم مهاجرت به عراق شروع شد. اکثریت بنی اسد در جنگ صفین در کنار علی علیه السلام بودند و با معاویه می جنگیدند .
  در قیام امام حسین علیه السلام به سه دسته مخالف , موافق و بی طرف تقسیم شدند .از سران موافق بنی اسد حبیب بن مظاهر, مسلم بن عوسجه , قیس بن مسهر صیداوی است . از مشهور ترین سران مخالف حرمله بن کاهل اسدی است که طفل شیر خوار امام را به شهادت رساند .افراد بی طرف در غاضریه کنار نهر علقمه سکونت داشتند و تا آخر بی طرفی خودرا حفظ کردند . زنان این بی طرف ها گذرشان به میدان جنگ افتاد و بسیار ناراحت شدند . این زنها مردان خودرا به دفن اجساد شهدا فرا خواندند ولی مردها ترسیدند . خود این زنها آمدند و وقتی که مردها آنهارا دیدند آمدند و اجساد را دفن کردند .این دفن کردن اولین جنبش بر ضد امویان به حساب می آید چون یزیدیان می خواستند این اجساد در آن بیابان از بین بروند و بنی اسد بر خلاف نظر آنان عمل کردند .


  این مطلب تا کنون 75 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : آمدند ,فرزندان ,اجساد ,اسدی ,خزیمه ,کربلا ,علیه السلام ,
  ماجرای قوم بنی اسد در کربلا

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 1 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر